wtorek, 4 września 2012

Paris Paris Paris

Kolejny cel: zwiedzanie stolic europejskich. Na początek  - Paryż. Wystarczył dłuższy weekend (w sumie 2,5 dnia na miejscu), żeby zobaczyć bardzo dużo. Nie polecam wyjazdu na tydzień i całodziennego zwiedzania. Już dwa dni przyprawiły nas o snużenie i ból stóp. W dobie dzisiejszych tanich linii lotniczych lepiej rozłożyć zwiedzanie na kilka wypadów weekendowych.

Nasz wypad możemy uznać za udany. Ponieważ po przyjeździe mieliśmy jeszcze pół dnia a nasz hotel znajdował się na Montmartre, postanowiliśmy pospacerować po pięknych uliczkach tej arrondissement i odwiedzić bazylikę Sacré-Coeur (http://www.sacre-coeur-montmartre.com/fr/basilique.html).


Uwielbiam robić zdjęcia ludziom. Na trawie pod bazyliką moją uwagę przyciągnęły dwie nastolatki, które paliły papierosa za papierosem. 

Byli też zakochani :)

I artyści...

W drodze powrotnej wstąpiliśmy na małe co nieco :)

Ślinka ciekła na widok owoców morza na pobliskim bazarze :)

Na następny dzień zwiedziliśmy Łuk Triumfalny (http://arc-de-triomphe.monuments-nationaux.fr/). Jest jeszcze mniejszy Łuk Triumfalny (Arc de Triomphe du Carrousel) niedaleko Luwru i większy w dzielnicy La Defense, zwany Wielkim Łukiem Braterstwa. Ten ostatni jest naprawdę ogromny (szerokość: 108 m, wysokość: 110 m, głębokość: 112 m). 


Nie mogło zabraknąć Wieży Eiffla (http://www.tour-eiffel.fr/) za dnia i nocą :)

Była też katedra Notre Dame i wiele wiele innych. W niedzielę zwiedzaliśmy Luwr a potem odpoczywaliśmy w Ogrodach Tuileries.

Będąc w Paryżu koniecznie trzeba spróbować bagietki, croissantów i innych słodkich przysmaków w licznych Boulangerie i Patisserie.


Znalazłam nawet świat serów :) Widzieliśmy sporo. Zostało nam na pewno jeszcze dużo do zobaczenie. Jednak wyprawa udana i zmęczeni wróciliśmy do domu. Kolejna stolica już niedługo :)

2 komentarze:

  1. Kocham to miasto, szczególnie za jedzenie . Piękne zdjęcia .Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  2. patrząc na obrazki.. zdecydowanie chciałoby się tam być :))

    OdpowiedzUsuń